rodinný dům v Komorní Lhotce

projekt / 2023

realizace / 2024

Rodinný dům je situovaný v prostředí CHKO Beskydy, v Komorní Lhotce. Je osazen do existující zástavby obce.Návrh je v souladu s požadavky a pravidly staveb v CHKO a respektuje původní urbanistické charakteristiky zástavby tím, že je osazen rovnoběžně s cestou.

Jedná se o jednopodlažní rodinný dům v půdorysném tvaru písmene L, určený k bydlení čtyřčlenné rodiny.Podél cesty je situován trakt se společenskou částí domu, klidová zóna domu je osazena do zahrady. Hlavní hmota domu má sedlovou střechu s hřebenem osazeným rovnoběžně s cestou a doplňková neexponovaná hmota má rovnou střechu s extenzivní vegetační plochou za atikou.

2.NP nad společenskou zónou domu je částečně využito pro podkrovní pracovnu, hernu či pokoj hostů, částečně byl ponechán volný prostor převýšení v pasáži u schodiště.

V chodbě k ložnicím jsou situovány podélně šatní skříně, což přináší množství uživatelského komfortu celé rodině. Ložnice jsou orientovány jihovýchodním směrem do atria. Technické zázemí objektu je umístěno pod schodištěm, přístupné z chodby. Pračka, sušička a další skladování umývacího náčiní jsou taktéž situovány do prostoru šatních skríní.

Celkově se jedná o dispozici 4+kk+podkroví. Ze všech obytných místností domu je přístup na zahradu.

Navržená stavba je zděná, zdivo nosné 300mm + 200mm tepelná izolace z minerálí vlny, zvenku použita silikonová omítka. Okna jsou dřevěná. Střešní krytina a oplechování jsou navrženy z titanzinku falcovaného, eventuélně jiného falcovaného plechu

.